Odzież męska przeszła bardzo długą drogę od prostych, zachowawczych ubrań roboczych, biurowych i wizytowych, wygodnych dresów, aż po dzisiejsze stylowe ciuchy. Obecnie mężczyzna nie musi nosić się tylko wygodnie, ale również być trendy. Zasada ta dotyczy również nowoczesnych marynarek.

Styl i wygoda. Czy można to połączyć?

Dzisiaj marynarka męska (https://dstreet.pl/pol_m_Odziez-Meska_Marynarki-834.html) to nie tylko część stroju do pracy, czy na wesele. Projektanci odzieży dla panów proponują wygodne, a przy tym stylowe modele w wersji casual oraz smart casual, nie zapominając przy tym o klasycznym przeznaczeniu tego stroju. Stąd z mody nie wychodzą marynarki wizytowe, jednak w całkowicie odmiennym stylu niż te proponowane jeszcze kilkanaście lat temu.

undefined

Luz i elegancja w jednym

Na rynku znajdziemy marynarki młodzieżowe oraz wersje dla dojrzałych panów. Jedne i drugie stylem nawiązują do nieformalnej elegancji, która sprawdza się podczas codziennych spotkań ze znajomymi, na randkach oraz w pracy. Marynarki dedykowane uczniom i studentom cechują się dopasowanym krojem, który podkreśla atuty męskiej sylwetki, a przy tym nie krępuje ruchów. Ponadto panowie mogą wybierać w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej - bezkształtne marynarki, które były czarne, granatowe lub kremowe są już passe. Teraz nosi się intensywne czerwienie lub głębokie odcienie zieleni i żółci. Warto również zwrócić uwagę na młodzieżowe marynarki z "dresowego" materiału, a także okrycia z oryginalnymi printami, które świetnie komponują się ze spodniami z jeansu oraz sportowymi koszulkami. Współczesne, modne marynarki szyte są m.in. z bawełny z dodatkiem elastanu, sztruksu lub tweedu.