Przyszła zima, a wraz z nią chłodne dni i jeszcze mroźniejsze noce. W tym czasie panie zrzucają przewiewne okrycia, które być może uchowały się jeszcze z tej nieco łagodniejszej jesiennej pory, poszukując ubrań, które zapewnią ochronę przed wiatrem, chłodem i śniegiem. Dobrym rozwiązaniem może się okazać ocieplana parka, która poza swoim szykiem i stylem, służy tym co najważniejsze - swoją funkcjonalnością.

undefined

Rodzaje i zalety ocieplanych kurtek damskich

Szczęśliwie pomimo tego, że z samego założenia kurtki zimowe zakrywają skutecznie większość wdzięków naszych pań, to jednak fantazja kreatorów mody sprawia, iż nawet otulone "kilogramami" futra ubiory mogą w dalszym ciągu być niezwykle stylowe i kobiece. Parki damskie zimowe projektowane i szyte są z zachowaniem wszelkich standardów mody i śmiało konkurują na rynku sprzedażowym z innymi anorakami, bombkami, budrysówkami czy pilotkami. Wszystkie kurtki parki damskie są dostępne w szerokiej gamie fasonów i kolorów.

Wśród zalet ocieplanych parek zimowych znajdują się cechy przeciwdeszczowe i chroniące przed chłodem. Zawdzięczają to materiałowi, z którego są wykonane, a najlepsze rezultaty uzyskiwane są dzięki zastosowaniu futra (sztucznego bądź naturalnego), albo wełny, Zwłaszcza ten drugi materiał, dzięki temu że jest w pełni pochodzenia naturalnego, sprawia iż skóra swobodnie może oddychać, a nawet 20% zawartości wełny w strukturze ubrania, przekłada się na wysoką ochronę przed zimnem i trzymanie ciepła przy ciele.

Ocieplenie kurtki - na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, na wypełnienie, służące do ocieplenia kurtki. Najlepszym, stosowanym od dawna już materiałem, będzie oczywiście naturalne pierze i puch. Ocieplane parki wypełnione tym materiałem są faktycznie bardzo dobrze chronione i zapewniają wysoki poziom cyrkulacji powietrza. Jakość w tym wypadku przekłada się niestety każdorazowo na wymiernie wysoką cenę.

Wspomniana wełna to także często wykorzystywane wypełnienie, a materiał ten jednocześnie świetnie sprawdza się w charakterze samej podszewki.

Jednak w przypadku osób uczulonych na wymienione wyżej wypełniacze, pozostaje wybór kurtki ocieplanej syntetycznym materiałem, chociażby najpopularniejszym z nich - poliestrem. Syntetyczne włókna z jednej strony pozwalają w miarę swobodnie oddychać skórze, ale pamiętać należy, że osoba nosząca takie ubranie jest narażona na zwiększoną potliwość.