Płaszcz męski niezmiennie kojarzy się z elegancją i raczej zakładany jest na formalne okazje, choć coraz więcej panów gustuje w płaszczach na co dzień. Wiele trendów modowych zmierza do swoistego odformalizowania płaszcza, a w tym celu stosowane są rozmaite zabiegi. Przede wszystkim operowanie niecodzienną kolorystyką, nieoczywistymi wzorami, deseniami, czy niekonwencjonalnymi dodatkami. Wśród nowoczesnych panów coraz częściej zaznacza się tzw. sportowa elegancja, czyli niezwykle uniwersalny styl, który pasuje w zasadzie do mężczyzny w każdym wieku oraz sprawdza się niezależnie od okoliczności. Co zrobić, by utrzymać swoją stylizację jesienno-zimową w takim właśnie duchu?

undefined

Nie bójmy się eksperymentów!

Przede wszystkim, moda nie znosi stagnacji. W dzisiejszych czasach możemy sobie pozwolić na swego rodzaju liberalizm modowy, co oznacza, że nawet najbardziej oficjalne płaszcze męskie można zestawiać z casualowymi częściami garderoby, jak chociażby trampki, czy postrzępione jeansy. Ogranicza nas tu wyłącznie własna inwencja twórcza. O charakterze płaszcza będą zatem decydowały dodatki. Czasem nawet niewielkie, lecz bardzo wyraziste akcenty, jak kolorowa apaszka, czy futurystyczny neseser zmienią diametralnie wydźwięk stylizacji. Płaszcz męski zostanie utrzymany w konwencji sportowej elegancji, jeśli zestawimy go ze sportową torbą, czy ciepłą bluzą z kapturem. W modzie wszystkie chwyty są dozwolone.

Elementy samego płaszcza

Oczywiście płaszcze męskie same w sobie mogą zawierać elementy, które będą decydowały o uniwersalnym zastosowaniu odzieży wierzchniej, jak chociażby nietypowe guziki, zamiast klasycznego suwaka. Popularne są np. budrysówki, które zamiast typowych guzików mają drewniane kołeczki. Uznaniem cieszą się także płaszcze wykorzystujące szkocką kratę, czy łączące różne rodzaje tkanin. Kolorystyka męskich okryć wierzchnich jest również dużo bardziej zróżnicowana niż jeszcze kilka sezonów temu.